Гранульоване Доломітове Борошно у м. Чернівці

 

Для нормального росту сільськогосподарських культур важливий pH грунту. Навіть правильна посадка і ретельний догляд за насадженнями не дасть результату, якщо порушена нормальна кислотність грунту. Відповідно у таких умовах рослини погано ростуть і дають менший урожай. Щоб скорегувати кислотно-лужний баланс і підвищити pH грунту до нейтрального, необхідно збагатити їх кальцієм і магнієм, іншими словами потрібно розкислювати грунт. Зробити це можна шляхом внесення гранульованого доломітового борошна по поверхності грунту. Замовити доломітове борошно ви можете з доставкою в м. Чернівці та інші міста України у Національного виробника Юган.

Реакція різних культур на доломітове удобрення ґрунту

Усі культури під які вноситься доломітове борошно за своєю реакцією на добрива умовно поділяють на кілька груп:

Рослини для яких неприйнятне зростання в кислому середовищі: всі види буряків, капуста, еспарцет, люцерна. Грунт рослини люблять із рН від 7 до 7,5, тому чуйність до використання вапна активна, навіть при виростанні на слабокислій землі.

Рослини, які можуть рости на кислому грунті, але чутливі до нього: пшениця озима та яра, ячмінь, соєві, кукурудза, огірки, цибуля, конюшина та кормові боби, салат. Розвиток добре проходить на ґрунті близькому до кислотної рН від 6 до 7. На використання вапна чуйні на кислій, слабокислій і нейтральній землі.

Рослини, які слабо реагують на кислу землю: овес, гречка, морква, редиска, помідори, жито. Зростають добре на кислотності ґрунту рН від 4,5 до 7,5. Добре реагують на зоління на слабокислому грунті з кислотністю рН від 5,5 до 6. Після внесення рекомендується використовувати азотисті добрива.

Рослини, які необхідно вапнувати тільки при зростанні на середньо і сильно кислій землі: льон, картопля. Так якщо не вапнувати картоплю, то вона покривається паршею, крохмаль у культурі знижується.

Перед внесенням добрива необхідно проаналізувати ґрунт на своїй ділянці:

  • Для слабокислого ґрунту необхідно використовувати більше вапна;
  • Поглинальні властивості землі. Для глинистої та суглинку необхідна більша кількість ніж для пісочної;
  • Кількість опадів у регіоні. Вода тала та дощова швидко вимивають кальцій із родючого шару.

Що представляє собою Доломітове Борошно?

Доломітове борошно є подрібненим в порошок доломітом. Це мінерал із великим відсотковим вмістом кальцію. Згодом після тривалого використання ґрунту для вирощування плодових культур його хімічні властивості погіршуються, тому потрібно заповнення втрачених елементів. Додавання доломітового борошна дозволяє підтримувати необхідний рівень водню та іонів кальцію штучним чином.