Для нормального росту сільськогосподарських культур важливий pH грунту. Навіть правильна посадка і ретельний догляд за насадженнями не дасть результату, якщо порушена нормальна кислотність грунту. Відповідно у таких умовах рослини погано ростуть і дають менший урожай. Щоб скорегувати кислотно-лужний баланс і підвищити pH грунту до нейтрального, необхідно збагатити їх кальцієм і магнієм, іншими словами потрібно розкислювати грунт. Зробити це можна шляхом внесення гранульованого доломітового борошна по поверхності грунту. Замовити Гранульоване доломітове борошно ви можете з доставкою в м. Дніпро та інші міста України у Національного виробника Юган.
Що являє собою Гранульоване доломітове борошно?
Доломітове борошно зарекомендувало себе як зручний натуральний засіб для зниження кислотності ґрунтів. Це кристалічний карбонатний мінерал з характерним блиском та світлим забарвленням від білого до сірого відтінків. У деяких випадках борошно може набувати червоного і навіть коричневого відтінку.
Доломітове борошно одержують промисловим шляхом у результаті дроблення мінералу доломіту на дрібні шматочки. Засіб користується популярністю не лише серед дачників, але й любителів домашнього садівництва.
На відміну від найвідоміших засобів для зниження кислотності ґрунту, доломітове борошно коштує не так дорого, та й витрата його набагато менша. Так, гашене вапно, що містить іон кальцію та гідроксильну групу, надто сильно і різко «розкислює» грунт, внаслідок чого рослини не можуть адаптуватися до нових умов і дуже повільно засвоюють фосфор. З цієї причини вапно слід вносити тільки в осінній період, коли зібрано врожай, і у землі є час, щоб до наступного сезону прийти в відносну хімічну рівновагу.
Властивості Гранульованого доломітового борошна
Доломітове борошно є подрібненим в порошок доломітом. Це мінерал із великим відсотковим вмістом кальцію. Згодом після тривалого використання ґрунту для вирощування плодових культур його хімічні властивості погіршуються, тому потрібно заповнення втрачених елементів. Додавання доломітової муки дозволяє підтримувати необхідний рівень водню та іонів кальцію штучним чином.
Коли вапняне борошно потрапляє у родючий шар ґрунту, воно не тільки нейтралізує його кислотність, але також збагачує корисними для рослин мікро- та макроелементами. Як і коли вносити доломітове борошно? Основна перевага добрива полягає в його універсальності – крім того, що борошно можна вносити у будь-яку пору року, воно допомагає покращити врожайність практично будь-яких культур: ягід, овочів, фруктів, зернових і навіть квітів.