Що таке Гранульоване доломітове борошно?
На сам перед розглянемо що таке гранульоване доломітове борошно і для чого воно використовується. Гранульоване доломітове борошно - добриво, яке виготовлено з тонко-розмельного доломітового борошна. Поєднує в собі магній і кальцій, ефективно діють навіть на г грунтах з низьким рівнем pH. Розмір гранул від 2 до 6 мм сприяє рівномірному внесенню. Доломітове борошно в основному використовується та вноситься в грунт восени чи весною для подготовки до слідуючого сезонного посіву.
Основні функції Гранульованого доломітового борошна:
- нейтралізує шкідливу для більшості рослин кислотність грунтів;
- поліпшує фізико-хімічні властивості ґрунтів, їх структуру;
- підвищує ефективність використання внесених органічних і мінеральних добрив;
- поліпшує умови життєдіяльності корисних для рослин мікроорганізмів;
- кальцієм, який сприяє зростанню рослини, покращує стан кореневої системи;
- магніем, який входить до складу хлорофілу і бере участь у фотосинтезі;
- зв'язуючим радіонукліди, т. е. сприяє екологічній чистоті врожаю;
- ефективний засіб боротьби з комахами.
Кращим елементом харчування для газонів є доломітове борошно, яке стимулює траву до зростання. Внесення в землю бажано проводити восени і навесні в результаті чого газон оздоровлюється. Правильно проведена збалансована весняна підгодівля збільшує стійкість рослин до літньої посухи, до іншого впливу навколишнього середовища, бур'янам. Трава стає густішим і розподіляється рівномірніше.
Як використовувати Доломітове борошно гранульоване?
Розробляючи стратегію того, як застосовувати доломітове борошно, визначають pH грунту. Доцільно її використовувати при pH до 4,5. Визначити кислотність грунту можна одним з декількох народних способів:
- Оцтом. Помістити в ємність жменю землі, налити трохи оцту. Поява піни означає низьку або нейтральну кислотність.
- Смородиновим листям. Помістити в скляну банку кілька листів смородини, залити окропом і додати жменю грунту. Почервоніння рідини - знак того, що кислотність підвищена.
- Виноградним соком. У прозору ємність з соком насипають щіпку грунту. Зміна кольору і поява бульбашок вказує, що кислотність в нормі.
Але найбільш достовірним методом буде вимір, вироблене з використанням лакмусового папірця, яка з високою точністю визначить pH грунту.
Витрата доломітового борошна визначають з розрахунку на 1 сотку. При pH до 4,5 вносять до 50 кг борошна, при нормальному рівні кислотності - 45 кг, а на слабокислих грунтах достатньо 40 кг.
Щоб все культури отримали достатній обсяг мінеральних речовин, потрібно рівномірно розподілити добриво по ділянці, змішуючи її з грунтом за допомогою ручного культиватора чи іншого засобу. Землю рихлити на глибину 10-15 см. Плануючи використовувати доломітове борошно поблизу дерев і чагарників, засипку порошку здійснюють по краю пристовбурного кола, добре поглиблюючи в землю. На грунтах глинистого типу доломітове борошно рекомендують вносити щорічно під перекопування. Підживлення квітів на дачі здійснюють додаванням доломітового борошна в лунки.
Доломітове борошно - це доступне за ціною і ефективне натуральне добриво, яке при дотриманні дозування і термінів поступово підвищує врожайність без шкоди для рослин і людини